fbpx

таг: никој

СЗО: Никој во Европа не починал по инфекција со мајмунски сипаници

0
Никој во Европа не починал откако бил заразен со мајмунски сипаници, покажуваат податоците со кои располага Европскиот центар за превенција и контрола на...

СЗО: „Да НЕ се ограничува движење на невакцинираните“

0
Високи претставници на Светската здравствена организација повикаа никој да не треба да биде ограничен во...

Важни љубовни лекции кои некои жени ги учат предоцна во животот

0
Никој не ни дал инструкции за животот, па оттаму, многу лекции ги учиме како што созреваме. Но, понекогаш мора да пројде повеќе време...

ФОТО: Боксерка со сменет личен опис откако прими 236 удари во...

0
Боксерката Миријам Гутјерез никој не би можел да ја препознае по борбата со Арманда Серано, Шпанската боксерка беше поразена од Серано откако...

Се откажа од трките за да снима порно и заработи –...

0
За Рене Грејси најверојатно никој нема слушнато поради нејзините резултати кои ги оствари како возач, но затоа 26-годишната девојка за само 18...

Наумче Мојсоски: ФФМ и Сејдини забрануваат премиерот Заев да им посака...

0
Не може никој да ме убеди дека претседател или премиер не може да ги испрати спортистите на Европско првенство. Премиерот би посакал среќа...

ВИДЕО: По 12 години „Фрајли“ стануваат трио

0
Никој не се надеваше дека девојките од Нови Сад, чии интерпретации и музички опус беа одлично прифатени во целиот регион, сега ќе...

Заклучување во Унгарија, Орбан: Никој нема да биде оставен сам на...

0
Премиерот на Унгарија, Виктор Орбан изјави денеска дека никој нема да биде „оставен сам на себе“ и...

„ЕУ Обсервер”: Нема обединета Европа додека на нејзината мапа ја има...

0
Можеби изгледа трауматично, но никој не може да тврди дека бугарското вето за старт на разговорите за членство на Северна Македонија во...