таг: Николај

Јакобсен: Ќе играме во полн ек и на победа против Македонија

0
Николај Јакобсен ќе се обиде да сочува сили за понатамошниот дел од Европското првенство на последниот меч од групната фаза против Македонија. ...

Бугарија може во 2024 година да го воведе еврото

0
Поранешниот бугарски вицепремиер, Николај Василев, за бугарската „Нова ТВ“ изјави дека реална цел е земјата во текот на 2024 година да го воведе...