таг: Николас

Николас Кејџ се ожени во Лас Вегас: Неговата нова сопруга е...

0
Актерот Николас Кејџ се ожени по петти пат, пренесува „Page Six“. 57-годишниот актер и неговата 26-годишна партнерка Рико Шибата се венчале на...

Саркози оди во затвор! Виновен е за корупција

0
Поранешниот француски претседател, Николас Саркози (66) е прогласен за виновен по две точки од обвинението за корупција...

„Руската вакцина е 100 проценти ефикасна против коронавирусот“

0
Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро изјави дека клиничките испитувања на руската вакцина „Спутник V“ против коронавирусот покажале дека таа е 100 проценти ефикасна....

Мадуро промовира капки од мајчина душица како чудотворен лек против Ковид-19,...

0
Венецуелскиот претседател, Николас Мадуро, промовира „чудотворен лек“ за кој тврди дека лечи од Ковид-19 без несакани ефекти, а овие тврдења, сепак, не се...