таг: нивните

Пратеници од 12 држави бараат од своите влади да воведат ембарго...

0
Повеќе од 200 левичари од 12 држави испратија писмо до нивните влади, барајќи да се воведе ембарго за оружје за Израел поради најновото...

УНИЦЕФ: Најмалку 17.000 деца во Газа се одвоени од своите семејства

0
Најмалку 17 илјади деца се одвоени од нивните семејства во Појасот Газа, според УНИЦЕФ. -Најмалку 17.000 деца, што е околу еден процент...

Пациентите со ретки болести и нивните семејства заслужуваат правичност, рече д-р...

0
Пациентите со ретки болести и нивните семејства заслужуваат правичност, бидејќи ниту една болест, колку и да е ретка не може да го избрише...

Бермудскиот триаголник – едно од најмистериозните места во светот

0
Факт е дека авионите, бродовите и нивните екипажи исчезнуваат во оваа област на планетата. Од вонземјани до експлозии на метан, многу теории за...

Украинските градови Бахмут и Авдијивка под непрекинато руско гранатирање

0
Руските трупи го засилија темпото на нивните немилосрдни напади врз Бахмут и Авдијевка во регионот...

Западот подготвува нови санкции врз Русија поради ескалација на војната

0
Соединетите држави и нивните сојузници се подготвуваат да воведат нови санкции кон Русија по како...

Столтенберг: Грција и Турција да ги решат разликите

0
Ги поттикнуваме Грција и Турција да ги решат нивните разлики во Егејското море во духот...

Според Календарот на МПЦ: Утре се празнуваат овие светители

0
Преподобните Ксенофонт и Марија и нивните синови Јован и Аркадиј Угледни и богати цариграѓани. Живееја богоугодно и со најголемо внимание ги воспитуваа...

Проблеми во ФИФА: Над 12 европски тимови сакаат да ја напуштат...

0
Повеќе од 12 национални фудбалски асоцијации ја известија УЕФА за нивните планови да се повлечат од ФИФА која сака Светското првенство на секои...

Ново откритие: Ајкулите го користат магнетното поле на Земјата како средство...

0
Истражувачите навеле дека нивните лабораториски експерименти ги потврдиле долгорочните шпекулации дека ајкулите ги користат магнетните полиња за помош со навигацијата, односно како...