таг: нејзините

Украина погоди голема руска рафинерија за нафта; Белорусија започна воени вежби...

0
Белорусија во вторникот започна воени вежби во регионите долж нејзините граници со Украина, Литванија и Полска, соопшти Министерството за одбрана на најблискиот рускиот...

СЕПО: Русија е најголема закана за безбедноста на Шведска

0
Русија е главната меѓународна закана за безбедноста на Шведска, а нејзините непријатели во странство може да се обидат да го искористат зголемениот ризик...

Полска итно ги активираше борбените авиони поради руската авијација со долг...

0
Полска и нејзините сојузници ги активираа своите авиони поради активност на руската авијација со долг дострел, соопшти оперативната команда на полските вооружени сили....

Украина соопшти дека погодила руска ракетна корвета на Крим

0
Украина соопшти дека нејзините сили предизвикале „значителна“ штета на руската ракетна...

Северна Кореја соопшти дека тестирала проектили за самоодбрана од воените закани...

0
Северна Кореја вечерва објави дека нејзините ракетни тестови се самоодбрана од директни воени закани на...

Украинските сили продолжуваат да напредуваат во областа Лиман

0
Украинската војска соопшти дека нејзините сили продолжиле со напредувањето во регионот на Доњецк еден ден...

Украина вели дека го зазела Змискиот Остров, Русија дека се повлекла...

0
Украина соопшти дека нејзините сили ги принудиле руските војници да го напуштат Змискиот Остров во близина на Одеса во Црното Море,...

Лажела дека направила 50 операции и ослабела 40 килограми за да...

0
Нејзините застрашувачки фотографии беа едни од највиралните. Со својата измислена приказна и неверојатниот изглед таа привлече големо внимание кон себе. Имено,...

Турција бара чаре да се најде коридор за извоз на житото...

0
Русија тврди дека нејзините сили презеле целосна контрола врз станбените населби во источниот украински град Северодоњецк. Жестоки улични борби траат веќе...

Играчите на Евертон и Сити со специјални дресови и украински знамиња

0
Државата Украина и нејзините граѓани добија огромна и морална поддршка од тимовите на Премиер Лигата. ...