таг: нејзината

Русија ќе биде под санкции додека не постигне мировен договор со...

0
Санкциите наметнати на Русија како одговор на нејзината инвазија врз Украина нема да бидат укинати...

Меркел во Атина, во последната официјална посета на Грција

0
Германската канцеларка Ангела Меркел пристигна во Атина, во нејзината последна официјална посета на Грција. Во...

Свијатек и Бадоса дебитантки на ВТА завршницата

0
Полската тенисерка Ига Свијатек и нејзината шпанска колешка Паула Бадоса ќе дебитираат идниот месец на ВТА завршниот турнир во Гвадалахара во Мексико, соопштија...

Израел го гранатираше јужниот дел на Либан како одговор на двете...

0
Израелската армија соопшти дека нејзината артилерија рано утрово го гранатираше јужниот дел на Либан, како одговор на двете истрелани либански ракети на израелска...

Модерна: Нашите вакцини се ефикасни кај деца на возраст од 12-18...

0
Компанијата „Модерна“ соопшти дека нејзината вакцина е 100 процентна ефикасна во испитувањата кај младите луѓе, исто како „Фајзер“, чија вакцина беше одобрена од...

Кардашијан и Џенер потрошија 37 милиони долари за реновирање на имотот...

0
Ријалити ѕвездата Клои Кардашијан и нејзината мајка Крис Џенер потрошија цело богатство за реновирање на нивниот имот во Калифорнија. ...

Како вистинска лавица дочека уште еден роденден: И покрај тешката болест,...

0
Нејзината мачна борба со канцерот на дојка трае веќе неколу години, но актерката не се предава… Шенон Доерти, која...

Сопругата и ќерката на Вил Смит, Џејд и Вилоу признале дека...

0
Актерката Џејд и нејзината ќерка Вилоу Смит во шоуто „Red Table Talk“ открија дека ги привлекуваат жени. 49-годишната Џејд, која...

„АстраЗенека“: 76 отсто ефикасност на вакцината, високо ефикасна и кај лицата...

0
Компанијата „АстраЗенека“ соопшти дека нејзината вакцина против Ковид-19 е 76 отсто ефикасна во спречување на симптоматските форми на болеста, покажува најновата анализа на...

Што треба да направите со славската свеќа по празнувањето?

0
Свеќата и нејзината светлина ја симболизираат светлината на Христос и се едни од четирите славски симболи во православието. Славската свеќа спаѓа во...