таг: неуспешни

Хуманитарен коридор во Мариупол, уништена авионската писта во Одеса

0
По повеќе неуспешни обиди и меѓусебни обвинувања меѓу руските и украинските официјални лица, од челичарницата во Мариупол конечно профункционира хуманитарен коридор....

Тест на „СЛС“-ракета на НАСА одложен третпат месецов

0
 По неколку неуспешни тестови за полнење гориво кај новата „СЛС“-ракета, американската вселенска агенција НАСА одлучи да го врати леталото во вселенскиот центар „Кенеди“....

Сè потешка евакуација на цивилите од воените зони во Украина

0
По неколкудневни неуспешни обиди, 160 приватни автомобили кои превезуваа украински цивили успеаја да го напуштат градот Мариупол. Бројните обиди за воспоставување...