таг: неуспешниот

Лавров: Западот не може да ѝ ги одредува партнерите на Србија

0
По неуспешниот обид да слета во Белград, рускиот шеф на дипломатијата Лавров, обвини дека Западот ѝ се меша на Србија при...

Хрвоје Хорват останува селектор на Хрватска

0
Хрватската ракометна федерација одлучи да не прави промени по неуспешниот настап на Европското првенство за ракометари, Хрвоје Хорват ќе продолжи да ја...

Кјелини поддржа формирање Супер лига

0
Капитенот на Јувентус, Џорџо Кјелини, го поддржа денеска неуспешниот проект наречен европската Супер лига и се заложи за реформирање на италијанскиот фудбал. ...

Временска трка во Суецкиот канал: Заглавениот брод пет дена во иста...

0
По неуспешниот обид вчера за ослободување на гигантскиот товарен брод што неколку денови го блокира Суецкиот канал,...