таг: Неуралинк

ВИДЕО: Благодарение на вградениот чип мајмун телепатски одигра видео игра

0
Стартапот на Илон Маск (Неуралинк) вчера објави видео снимка на која се гледа како мајмун игра едноставна видеоигра откако му биле...