таг: нерешени

Македонските фудбалери со убедлив триумф се враќаат од Лихтенштајн

0
Македонската фудбалска репрезентација ја прекина серијата од три последователни нерешени натпревари во квалификациите за пласман на Светското првенство идната година во Катар и...

Гостинските екипи поуспешни во 19. коло од ПМФЛ

0
Три победи и две нерешени средби е епилогот по денешните пет натпревари од 19. коло во Првата...