таг: неработен

Ќе чекаме два месеци: Еве кога е следниот продолжен викенд!

0
Вчера беше последниот неработен ден од овој долг прв месец од годината, а по трите неработни дена, за следните продолжени викенди ќе почекаме...

Следната седмица има неработен ден за сите граѓани, а еве кој...

0
Последниот неработен ден за 2021 година, кој ќе важи за сите граѓани ќе биде 8 декември (среда). На овој ден се празнува „Св....

Помина предлог законот за недела неработен ден во комисијата за труд

0
Предлог законот за недела неработен ден пратениците ќе го гласаат без да ги слушнат мислењата и ставовите на работниците. Ова законско решение ја...