fbpx

таг: „неприфатливата“

СЗО ја критикува Европа за бавна вакцинација против ковид-19

0
Светската здравствена организација (СЗО) денеска ја критикуваше „неприфатливата“ забавеност на вакцинацијата против коронавирусот во Европа, која со...