таг: Непознат

Овие хороскопски знаци не можат да мируваат и постојано бараат нови...

0
ОДМОР, релаксација и мрзеливост е непознат термин за некои луѓе. Можат малку да се одморат, но многу брзо им здосадува ако не направат...

Оружен напад во училиште во Германија – едно лице е потешко...

0
Голема полициска акција е во тек во Германија откако непознат напаѓач отворил оган во училиште...

Стариот хорор на Стивен Кинг станува хит на Нетфликс – инспириран...

0
Стивен Кинг не им е непознат на претплатниците на Нетфликс. На платформата има неколку филмови базирани на неговите дела. Еден особено брзо се...

Северна Кореја истрелала „непознат проектил“

0
Северна Кореја истрелала „непознат проектил“ кој се чини дека се урнал веднаш по лансирањето, соопшти...

Американска подморница се судри со непознат објект во Пацификот

0
Американска нуклеарна подморница удрила во „непознат објект“ во водите во Азиско-пацифичкиот регион, при што биле...

Јапонија: Нова вирус што се пренесува меѓу луѓето

0
Непознат вирус, кој може да се пренесе на луѓето, е откриен во Јапонија. Научниците го нарекоа вирусот Езо, а се поврзува со...

Убиени три лица во Екатеринбург, напаѓачот уапсен

0
Три лица загинаа кога непознат маж со нож нападнал минувачи во близина на железничката станица во рускиот град Екатеринбург, за Е1. РУ изјавија...

Провалници влегле во имотот на кралицата Елизабета

0
Непознат маж и девојка упаднале во имотот на кралицата Елизабета во Виндзор. Упадот се случи минатата недела, но таа вест дури сега...