таг: непозната

Десетици ученици во Мексико отруени со непозната супстанца

0
Најмалку 57 ученици се отруени со непозната супстанца во средно училиште во јужната мексиканска држава...

ВИДЕО: Силна експлозија одекна вечерва во Дубаи

0
Силна експлозија од засега непозната причина, одекнала вечерва во Дубаи. -Две противпожарни возила и други возила за итни случаи може да се...