таг: Ненси

Германски разузнавач разрешен поради врски со Русија

0
Германската министерка за внатрешни работи Ненси Фезер го отпушти директорот на Федералната канцеларија за сајбер...

Пелоси во тајванскиот парламент: Вие сте едно од најслободните општества во...

0
Претседателката на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес, Ненси Пелоси денеска во тајванскиот Парламент изјави дека оваа островска држава е „едно од...

По тензичната посета, Пелоси си замина од Тајван

0
Претседателката на Претставничкиот дом на САД, Ненси Пелоси, во Тајпеј рече дека определбата на Америка за зачувување на демократијата, во Тајван...

Пелоси го напушта Тајван поради зголемените тензии

0
Претседателката на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес, Ненси Пелоси и покрај бројните предупредувања од официјален...

Белата куќа: Посетата на Пелоси не е кршење на суверенитетот на...

0
САД сметаат дека посетата на претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси на Тајван не претставува...

Пелоси пристигна во Тајван, Кина упати протест до САД

0
Претседателката на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес, Ненси Пелоси, пристигна во Тајпеј, и покрај предупредувањата од официјален Пекинг да не го...

16 знаци дека сте ментално здрава личност

0
Познатата американска психоаналитичарка Ненси Вилијамс дефинираше знаци на ментално здрава личност. 1. Способност да сака – да сакате личност и да ја...