таг: ненадејна

Блинкен во ненадејна посета на Украина

0
Американскиот државен секретар Ентони Блинкен дојде во ненадејна посета на Киев за да вети нова помош за Украина и другите земји...

Претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел во посета на Киев

0
Претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел денеска пристигна во ненадејна посета на Киев. Тој е...