таг: немирите

Панелот на Претставничкиот дом на САД гласаше Трамп да сведочи за...

0
Панелот на Претставничкиот дом на САД, кој ги разгледува немирите на 6 јануари во Капитол,...

Трамп избрал да не одговори на насилството во Капитол

0
Членовите на американскиот Конгрес кои ги истражуваат немирите и упадот во Капитол на 6 јануари...

Над 50 навивачи на киевски Динамо уапсени по немирите во Лисабон

0
Полицијата во Лисабон денеска објави поединости во врска со немирите што се случија вчеравечер пред дуелот меѓу Спортинг и Динамо Киев во Лигата на шампиони,...