fbpx

таг: Некогаш

Најдолгиот филмски трејлер трае над седум часа

0
Можеби најдолгиот филм некогаш снимен, има трејлер којшто трае повеќе од седум часа. А пак, кусиот трејлер трае околу еден час. „Остварувањето“...

Три хороскопски знаци имаат најразвиена интуиција – дали сте меѓу нив?

0
ДАЛИ некогаш си почувствувал дека нешто е вистина, но не можеш рационално да објасниш зошто? Пријателите и членовите на семејството веројатно не ви...

Ова се неверојатни работи што кучињата можат да ги почувствуваат

0
Дали некогаш сте биле во ситуација да сте тажни, а кучето да се однесува особено приврзано во тој момент, како да разбира дека...

Дали сте слушнале за „sleep tourism“? Што значи и како изгледа...

0
Патуваме од различни причини. Некогаш од што сакаме, а понекогаш едноставно мораме. Патуваме за да видиме и научиме нешто ново, посетуваме места што...

Еден од најсмртоносните вулкани на земјата: Ерупцијата убила 36.000 луѓе и...

0
Кракатау некогаш бил остров со вулканско потекло, лоциран во Индонезија. Токму овој остров бил уништен од ерупцијата на вулканот во 1883 година....

Се сеќавате на Flappy Bird? Креаторот вели дека оваа игра му...

0
,/center> FLAPPY BIRD некогаш беше најпопуларната игра во светот. Птицата, која ја кликнувате на екранот за да ја задржите...

Овие хороскопски знаци не знаат никого да одбијат, а тоа често...

0
Дали некогаш сте се нашле во ситуација да не можете да одбиете некого иако сте сакале? Ако одговорот е да, тогаш можеби...

Научниците го објаснија мистериозниот феномен дежа ву

0
ДАЛИ некогаш сте имале чудно чувство дека веќе сте доживеале нешто што всушност сте го виделе за прв пат во животот? Ако одговорот...

Еден од најсмртоносните вулкани на земјата: Ерупцијата уби 36.000 луѓе и...

0
Кракатау некогаш бил остров со вулканско потекло, лоциран во Индонезија. Токму овој остров бил уништен од ерупцијата на вулканот во 1883 година....

Артур го бркаат од Ливерпул по само две недели

0
Некогаш сериозно квалитетниот и вреден 76 милиони евра играч за врска, Артур Мело во моментов е тема...