fbpx

таг: Некогашниот

Фабрегас го направи најшокантниот трансфер ова лето

0
Некогашниот шпански репрезентативец Сеск Фабрегас не се предава и реши кариерата да ја продолжи во Италија и...

Перо Блажевски нов тренер на К.К Кожув

0
Некогашниот кошаркар Перо Блажевски е нов тренер на КК Кожув. Легендата на мак – кошарката доби доверба од раководството на овој тим...

Абутовиќ заминува од Рајн Некар Левен

0
Некогашниот ракометар на Вардар, Илија Абутовиќ, оваа лето ќе си замине од тимот на Рајн Некар Левен. Абутовиќ нема да ја продолжи...

Пауло Фонсека кандидат за клупата на Њукасл

0
Пауло Фонсека, некогашниот тренер на Рома и Шахтјор, кандидат е да седне на клупата на Њукасл доколку Стив Брус добие отказ. Во...

Тоа му носеше најголема среќа: Светскиот тенисер ограбен, не жали за...

0
АТП турнирот во Индијан Велс сè уште не е започнат, а некогашниот најдобар светски тенисер Енди Мареј веќе се соочува со непријатности. ...

„Императорот“ со порака: Замислете ме мене и Лукаку во нападот, мама...

0
Некогашниот напаѓач на Интер и Бразил, Адриано вели дека Ромелу Лукаку многу го потсетува на него. Тој...

Трагедија-На 46-годишна возраст почина поранешен голман на репрезентацијата на Македонија

0
Некогашниот голман на Победа, Слога Југоманган, Беласица и Вардар  Гоце Груевски почина на само 46 години. Тој...

Метличиќ за Gol.mk: Лазаров е авторитет и појава, треба да остане...

0
Некогашниот голем ас на светскиот ракомет и ѕвезда која долго траеше, Петар Метличиќ во ексклузивно интервју за Gol.mk порача дека нашата легенда Кире...

Поранешен репрезентативец претепа судија и доби – 100 часа корисна работа

0
Некогашниот руски фудбалски репрезентативец, Роман Широков, е казнет со само 100 часа општествено-корисна работа поради напад на судијата Никита Данченко на аматерскиот турнир,...