таг: Неизвесно

Празни цевки за гас во Бугарија, Македонија во неизвесност

0
Неизвесно е дали земјава ќе остане без гас по одлуката на руски Гаспром да го прекине снабдувањето кон Бугарија, бидејќи Софија...

Неизвесно е отворањето на британските средни училишта по Божиќ

0
Неизвесно е дали сите средни училишта во Велика Британија ќе ја продолжат наставата по Божиќ, соопшти утрово кабинетот на секретарот на...