fbpx

таг: незадоволни

Протестите против насилството врз жените низ Франција собраа десетици илјади луѓе

0
Десетици илјади луѓе протестираа во Франција, незадоволни од неефикасноста на судството во случаите на сексуално насилство, барајќи нов закон. Пет години...

Моќта на потсвеста – Што се случува кога за нешто интензивно...

0
Ако сме незадоволни, лути, депресивни – тоа е знак, но и предупредување дека некаде грешиме и треба да побараме помош. Ако го игнорираме...

Марсијал дефинитивно има нов клуб

0
Неколку играчи на Манчестер Јунајтед се незадоволни од статусот во тимот и сакаат да го сменат клубот. Марсијал одби да игра против...

Јарецот да не му врши притисок на партнерот, Овенот загрижен за...

0
ОВЕН Многу сте незадоволни и загрижени за финансиската состојба. Со вашето однесување само го поттикнувате партнерот да се сомнева во вашата...