fbpx

таг: недоверба

Грчки медиуми: Заев се спаси во последната минута

0
„Северна Македонија: Владата на Заев ја преживеа иницијативата за недоверба поради немање кворум во Собранието“, „Пораз за опозицијата во Северна Македонија,...