таг: недефинирана

Сеул соопшти дека Пјонгјанг лансираше балистичка ракета кон Јапонско Море

0
Северна Кореја истрела недефинирана балистичка ракета, соопшти денеска јужнокорејската војска, пренесе ДПА. Северна Кореја ја лансираше ракетата кон Источното Море, познато и...