таг: негувана

Православните верници го слават Велигден

0
Воскресението Христово е празник што ги спојува верата и традицијата, негувана од памтивек, а почнува на Величетврток уште пред изгрејсонце, кога...

4 навики на жените од Истокот: Поради ова тие се убави...

0
Тие имаат здрава и негувана коса, чисто лице и немаат вишок околу половината. Генетиката игра голема улога, но и овие 4 навики…...