таг: неговите

Иран се закани дека каква било акција против него ќе наиде...

0
Иран ќе одговори на какви било активности против неговите интереси, рече претседателот Ебрахим Раиси, еден ден откако Израел предупреди дека ќе одговори на...

Советник на ИРГЦ: Иран нема да покаже воздржаност доколку „непријателската агресија“...

0
Иран нема да покаже воздржаност кога ќе се преминат неговите црвени линии, изјави денеска главниот советник на командантот на силите Кудс на Иранската...

ПУТИН И РЕАЛНОСТА: Руска класика

0
ЏАБИР ДЕРАЛА Води војна против непостоечки „нацисти“, западни „империјалисти,“ а неговите служби не умеат да предвидат дека се спрема тежок терористички...

Израелските сили околу градот Газа, судири со Хамас во тунелите

0
Израел во вторникот соопшти дека неговите сили се бореле против Хамас во Појасот...

Истражување – Марс се движи побрзо отколку претходно

0
Се чини дека Марс се движи побрзо и неговите денови постепено...

Покренато обвинение против Трамп за обид за поништување на изборните резултати...

0
Федералните обвинители го обвинија Доналд Трамп за неговите напори да ги поништи резултатите од изборите во 2020 година, во очајнички обид...

Бајден сака изборите во ноември да ги претвори во референдум за...

0
Референдум за Доналд Трамп и неговите „екстремистички“ идеи, а не гласање за Џо Бајден и...

Океаните имаат доволно енергија за да се снабди цел свет

0
Карнеги институтот за наука и неговите научници открија дека силниот ветар кој дува на отворените води е во состојба да произведе...

Илон Маск обвинет за криптопирамидална шема

0
Илон Маск, најбогатиот човек на светот и неговите компании Tesla и SpaceX се тужени за 258 милијарди долари поради тврдењата дека...

Почнува ЕП во ракомет, Лазаров оптимист: очекувам храбра и полетна Македонија!

0
Нашиот бренд амасадор е задоволен од тоа како работеа неговите ракометари во подготвителниот период и задоволен е...