fbpx

таг: неговите

Бајден сака изборите во ноември да ги претвори во референдум за...

0
Референдум за Доналд Трамп и неговите „екстремистички“ идеи, а не гласање за Џо Бајден и...

Океаните имаат доволно енергија за да се снабди цел свет

0
Карнеги институтот за наука и неговите научници открија дека силниот ветар кој дува на отворените води е во состојба да произведе...

Илон Маск обвинет за криптопирамидална шема

0
Илон Маск, најбогатиот човек на светот и неговите компании Tesla и SpaceX се тужени за 258 милијарди долари поради тврдењата дека...

Почнува ЕП во ракомет, Лазаров оптимист: очекувам храбра и полетна Македонија!

0
Нашиот бренд амасадор е задоволен од тоа како работеа неговите ракометари во подготвителниот период и задоволен е...

ОПЕК ќе решава за натамошното производство на нафта

0
Организацијата на земјите извознички на нафта ОПЕК и неговите сојузници, познати како ОПЕК +, треба...

Четири јасни знаци дека симпатијата сака сериозна врска со вас: Ситниците...

0
Ќе ги читате неговите намери како книга Веруваме дека нема девојка која барем еднаш во животот не си го поставила прашањето: „Како...

Промена на конфигурациајата, причина за падот на услугите на Фејсбук

0
Фејсбук соопшти дека неговите услуги делумно се враќаат на интернет по шестчасовен прекин што ја...

Промена на конфигурациајата, причина за падот на услугите на Фејсбук

0
Фејсбук соопшти дека неговите услуги делумно се враќаат на интернет по шестчасовен прекин што ја запре комуникацијата за милијарди корисници, вклучувајќи ги и...

Најмудариот хороскопски знак во Зодијакот: Дали можеби е вашиот?

0
Неговите интелектуални способности, желбата за учење на нови вештини и љубопитноста го прават најмудриот хороскопски знак. Тој е искрен, нескротлив и по...

Ширење на коронавирус на домашни животни: Русите направија вакцина и за...

0
Коронавирусот постојано се развива и неговите нови мутации се случуваат интензивно и континуирано. Како што започна масовната вакцинација против Ковид-19, постои индикација дека...