таг: нега

Неколку грешки кои сите ги правиме со кремата за сончање!

0
Правилната нега и заштита на кожата во текот на летото значи да се нанесува крема за сончање секогаш кога ќе излезете од дома,...

Сите ќе ве прашуваат кој е тајниот рецепт: 3 моќни маски...

0
Есенската и зимската нега на косата се многу различни од вообичаените во текот на годината, имајќи предвид дека ветерот, дождот, снегот, прекумерното носење...

Тили Витфелд си го уништила лицето со козметички третман: Ѕвездата на...

0
Козметичките третмани и совети за нега на кожата кои се активни на социјалните мрежи некогаш знаеме да ги направиме во нашиот дом...

Примена на розовата глина во козметиката

0
Во природната нега на кожата, розовата глина е позната по своите неверојатни придобивки за сите типови кожа, но особено за дехидрираната и...

Особено загрижувачка ситуација во Париз: Најголем број на пациенти на интензивна...

0
Бројот на пациенти со ковида-19 на интензивна нега во Франција вчера достигна бројка од 3.922 пациенти, што...

ЕГИПЕТ ЗАВИЕН ВО ЦРНО -пожар во Ковид болница одзеде најмалку 7...

0
На одделението за интензивна нега во египетска болница каде се лекуваат пациенти заразени со коронавирус, денеска изби пожар, а во несреќата загинаа најмалку...