таг: Невообичаено

Ако вашите деца делат соба, ова се работите што треба да...

0
НЕ е невообичаено да се видат браќа и сестри како делат соба. Родителите обично поттикнуваат споделување соба меѓу децата, главно поради недостаток на...

Како правилно да го направите брзиот тест за ковид?

0
Не е невообичаено брзиот тест за ковид да покаже лажно негативни резултати. И нашите и светските експерти велат дека ако наодот е позитивен...

Минатиот месец беше трет најтопол јули во светот забележан досега

0
Годинава јули беше еден од најжешките во светот, со невообичаено високи температури од Финска до Соединетите држави,...

Осум милиони луѓе без струја во Тексас и Мексико по студениот...

0
Невообичаено студен атмосферски бран остави повеќе од осум милиони клиенти во Тексас и Мексико без електрична енергија. Во јужната американска држава има...