fbpx

таг: неверојатно

Македонските граѓани имаат повеќе пари: Таблетите за притисок во Србија двојно...

0
Звучи неверојатно, но  вистина. Една кутија од лекарството „Копренеса“ од 2 милиграми, што се припишува на пациенти со зголемен крвен притисок, во Скопје...

Објавен првиот целосен човечки геном – што значи тоа за нас?

0
„Создавањето навистина комплетна секвенца на човечкиот геном е неверојатно научно достигнување, обезбедувајќи го првиот сеопфатен поглед на нашиот ДНК модел“. ...

ПОВТОРНО ПРОБЛЕМИ: Одбиената визата на Новак на аеродромот во Мелбурн, што...

0
Неверојатно! Владата на Викторија одби да му ја одобри визата на Новак Ѓоковиќ за влез во овој дел на Австралија. Според „The...

Мислите дека е многу чист и секој ден го користите, а...

0
Иако звучи неверојатно, највалкана работа во куќата е кујнскиот сунѓер, тој е повалкан и од даската на тоалетната школка и кантата за отпадоци,...

Ослободете се од кашлица и секрет, овој домашен сируп ќе ви...

0
Морковите се неверојатно здрав зеленчук – тие се сјаен извор на витамин А и каротен, добри се за алергии, анемија, реума, проблеми со...

ВИДЕО: Јутјубер откри мистериозна пештера стара 700 години, еве како изгледа...

0
ЈуТјуб истражувач дошол до неверојатно откритие откако дошол до отвор и просторија под дрво кои го донеле до неверојатно зачувана пештера на Темпларите....

Не можете да ручате без да ја извалкате маицата? Еве што...

0
Неверојатно, но интелигенцијата е поврзана со бројни секојдневни активности… Ако мислите дека сте крајно несмасни со храната, која од непознати причини редовно...

Супер милионер и милионер џек пот на видеолотарија, за една недела,...

0
Неверојатно плодна беше минатата недела за играчите на Видеолотарија Касинос Австрија, со три МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ добивки, во збирна вредност од, речиси, пет...

СЗО: Причина за инфекцијата од коронавирусот е „скокање на вирусот“ ...

0
Исклучително неверојатно е коронавирусот да почнал по инцидент во лабораторија во Кина, изјавија денеска истражители на Светската здравствена организација, кои веќе неколку дена...