таг: Невакцинираните

Сертификатите на сила додека се намали бројот на заразени

0
Невакцинираните граѓани ќе може да пијат кафе во кафеана или да влезат во трговските центри кога ќе се намали бројот на заразени лица....

Само со трета доза до европски ковид сертификат – Мицотакис со...

0
Забрана за влез во затворени простории за невакцинираните; рок на траење на сертификатот за вакцинација...

Невакцинираните имаат 16 пати поголем ризик од смрт од Ковид

0
Невакцинираните имаат 16 пати поголема веројатност да завршат на интензивна нега или да починат од последиците од инфекција со Ковид-19, се вели во...

Австрија ќе забрани влез за невакцинираните против Ковид-19 на јавни места

0
Невакцинираните граѓани против ковид-19 во Австрија наскоро ќе добијат забрана да се движат во одредени...

32 пати е поголема веројатноста невакцинираните да умрат од Ковид-19, покажа...

0
Веројатноста невакцинираните луѓе да умрат од Ковид-19 е 32 пати поголема во споредба со луѓето вакцинирани со две дози, покажаа резултатите од новата...

Франција ги укинува ограничувањата за патници вакцинирани со вакцините признаени од...

0
Франција ќе ги зајакне ограничувањата на невакцинираните патници од низа земји за да се спротивстави на враќањето на инфекциите со КОВИД-19, истовремено отворајќи...

Инфектолози: Невакцинираните се потенцијални „фабрики“ за развој на нови мутации

0
Невакцинираните луѓе не претставуваат само ризик за нивното здравје, тие претставуваат ризик за сите доколку се заразат со коронавирусот, велат експерти за заразни...