fbpx

таг: Најчест

Улогата на магнезиумот во човековото тело е голема, еве зошто ни...

0
Магнезиумот е осмиот најчест минерал на Земајата, а трет најчест во морската вода. За нас најважен податок е дека магнезиумот е четвртиот...

Кулинарски вештини: Тајната на вкусните палачинки

0
Најчест проблем при приготвувањето палачинки е тестото да нема грутчиња, а за таа цел брашното треба да го додадете во неколку наврати,...

Кој е најреткиот хороскопски знак? Луѓето родени во овој период се...

0
Најчест хороскопски знак е Девица, но дали знаете кој е најредок? Според анализа на „New York Times“ најмалку луѓе се раѓаат на...