fbpx

таг: најчесто

Дали знаете што значат етикетите на бананите и другите овошја?

0
Најчесто на бананите, но често и на другите парчиња овошје, налепниците со кора се нешто што повеќето луѓе не го гледаат, туку инстинктивно...

Добра вест за сите кои што се борат со вишокот килограми:...

0
Иако кафето најчесто се користи за подигнување на нивото на енергија, хранливите материи што ги содржи може да помогнат при губење тежина… Исто...

Не го заборавајте грашокот во вашето мени, еве зошто е важно...

0
И покрај тоа што најчесто ја игра споредната улога во многуте салати и чорби, доделете му ја почесто главната улога, порачуваат нутриционистите кои...

Во Македонија „Фортнајт“, „Дајте музика“, „Преспав“ се најпребарувани поими на „јутјуб“

0
Граѓаните на интернет најчесто пристапуваат преку своите мобилни телефони, а најпосетувани страници се Гугл и ЈуТјуб. Околу 57,6 проценти од населението во Македонија...

Македонците на интернет најчесто ги посетуваат Гугл и ЈуТјуб, еве што...

0
Граѓаните на интернет најчесто пристапуваат преку своите мобилни телефони, а најпосетувани страници се Гугл и ЈуТјуб. Македонските граѓани во 2020 година на...

Инфективна мононуклеоза: Што е „болест на бакнувањето“, како се лекува и...

0
Вирусот на ова заболување најчесто се пренесува преку плунка и тоа најчесто со бакнување или, пак, преку предмети натопени со заразена плунка,...

Маја Велкова, убавото лице на градот: Можеби бев единствената жена со...

0
Мотивационите говорници се најчесто личности кон кои животот не бил баш милосрден. Нашата денешна соговорничка не е мотивационен говорник, но преку личниот пример,...

Како да изберете квалитетен леб: Внимателно читајте ја етикетата

0
Кај нас во домаќинствата најчесто се консумира бел леб, додека истовремено постојано сме бомбардирани со информации дека тој е штетен и треба...

Голготата на Оливера: Од врата до врата со син ѝ отфрлен...

0
Животот најчесто ни сервира „мени“ за кои не секогаш сме подготвени. Понекогаш, во комбинација со нашите погрешни избори, остануваме гладни за основните...

Совети за здраво постење: Посебен режим на исхрана што треба правилно...

0
Луѓето за пост најчесто се решаваат од верски причини, но тоа не значи дека мора да чекате некој празник за да се...