fbpx

таг: најпрестижните

Колку долго вакцините штитат од зараза? Швеѓаните испитаа, ова се резултатите

0
Едно од најпрестижните научни списанија во светот – The Lancet – објави научна студија, којашто во форма на „пре-принт“ (т.е....

Објавени номинациите за Оскар: Од регионот е номиниран босанскиот филм за...

0
Овогодинешното доделување на најпрестижните филмски награди „Оскари“ ќе биде поразлично од претходните години, но сепак ќе се одржи. Веќе се...