fbpx

таг: најпознат

Новооткриен паразит именуван по Џеф Даниелс

0
Џеф Даниелс е можеби најпознат по својата улога во хит-комедиите „Глупавиот и поглупавиот“ покрај Џим Кери, но сега името на глумецот влезе и...

ОФИЦИЈАЛНО – Октоберфест откажан и оваа година!

0
Најголемиот и најпознат светски фестивал на пивото Октоберфест, кој требаше да се одржи од 18 септември до 3 октомври во Минхен, е откажан...

Како се подготвува меринг – едноставно неодолив, но комплициран за подготовка

0
Целувките се најпознат десерт што кај нас може да се најде, а изработени се од шеќер и белки. Но, смесата од која...