fbpx

таг: Најново

Најново истражување покажа кој витамин е клучен за спречување на појава...

0
Едно најново истражување покажа дека конзумирање на варијантата на витамин Б3, никотинамид од 500 мг. двапати дневно ја намалува можноста за појава на...

ХПВ вакцината ги намалува шансите за рак на грлото на матката...

0
Според едно најново истражување, вакцината против хуман папиломавирус (ХПВ) ја намалила инциденцата на рак на грлото на матката за речиси 90 отсто. ...

Британско истражување: „Фајзер“ и „Астразенека“ ефикасно штитат од индиската и британската...

0
Најново истражување на Здравствениот институт на Англија покажало дека вакцините на компаниите „Фајзер“ и „АстраЗенека“ се ефикасни во заштитата на луѓето од индиската...