таг: најновите

Последна сесија на Европарламентот пред европските избори, меѓу темите и Механизмот...

0
Најновите случувања на Блискиот Исток, состојбата во Украина и европската поддршка на земјата, измените во правилата на Заедничката земјоделска политика, обвинувањата за обиди...

30,5 отсто од децата од шест до девет години во Македонија...

0
Најновите податоци покажуваат дека 30,5 отсто од децата од шест до деветгодишна возраст во Македонија живеат со зголемена телесна тежина или дебелина, 13,8...

Едукативен настан: Истражувањата покажуваат дека екстрактите од канабис имаат голем потенцијал...

0
Најновите трендови и резултати од истражувањата за употребата на канабисот во медицински цели беше тема на вчерашниот едукативен настан, која се одржа под...

Екстрактите од канабис имаат голем потенцијал во третманот на различни заболувања

0
Најновите трендови и резултати од истражувањата за употребата на канабисот во медицински цели беше тема на вчерашниот едукативен настан, која се одржа под...

Би-би-си: По рекордниот октомври, 2023 сигурно ќе биде најтопла година во...

0
Најновите податоци на истражувачите покажуваат дека „практично сигурно“ 2023, годината кога се регистрирани смртоносни топлотни бранови, поплави и пожари, ќе биде...

Една третина од тинејџерите и адолесцентите и една третина од трудниците...

0
Податоците од најновите истражувања во Македонија покажуваат дека една третина од мајките за време на бременоста и по породувањето страдаат од симптоми на...

Германската економија влезе во рецесија

0
Германската економија влезе во рецесија, покажаа најновите официјални податоци, oткако инфлацијата и каматните...

Смртниот биланс од земјотресите во Турција и Сирија се искачи на...

0
Според најновите податоци, во разорниот земјотрес во Турција животот го загубија 35.418 лица,...

Најмалку 670 луѓе загинаа во земјотресот во Турција и во Сирија

0
Според најновите податоци загинаа најмалку 670 лица во Сирија и во Турција како...

„Нинтендо“ ретро-џојстиците ќе може да се користат и со „Ајфон“, „Ајпад“,...

0
Најновите надградби на „ИОС“, „Ајпад-ОС“, „ТВ-ОС“ и „Мак-ОС“ носат поддршка за осовременетите и модернизирани „Нинтендо“ ретро-џојстици. „Епл“, претходно оваа година, објави повеќе...