таг: најновата

ПРОПАГАНДНАТА ВОЈНА И ВЕШТАЧКАТА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА: Најскапата операција во историјата на руските...

0
Која е целта на најновата руска пропагандна операција? Како се спроведуваат руските пропагандни операции? 1,5 милијарди долари...

Германија испрати нов пакет воена помош за Украина, два Ф-16 од Белгија...

0
Најновата западна поддршка за борбата на Украина против руските агресори се состои од  пакет воена помош од Германијакој кој вклучува ракети за противвоздушна...

Нова опција на „Ајфон“ потенцијално опасна за децата

0
Најновата верзија на оперативниот систем за телефоните и таблетите на „Епл“, како и оној за паметните часовници, донесоа мала опција којашто за многумина...

Ивановски „скокна“ 39 места, Алкараз е прв со 880 поени повеќе...

0
Калин Ивановски и Лина Ѓорческа напредуваа на најновата АТП односно ВТА листата. Ивановски „скокна“ 39,...

WhatsApp има изненадување, но само за некои корисници

0
Најновата бета верзија на WhatsApp ги открива плановите на Мета за функција која ќе овозможи една сметка да се користи на повеќе уреди...

Влегол само да уплати спортска, а завршил со Супер милионер џек...

0
Велат случајности не постојат и сè се случува со причина. Најновата потврда на оваа теза е 16-от ...

Објавена е нова корона мапа која покажува кои земји се безбедни

0
На најновата корона мапа, објавена денеска, Хрватска уште е во црвена боја, а во иста група е и Словенија. Грција е во...

По Гугл и Фејсбук и компанијата „Волт Дизни“ со одлука за...

0
„Волт Дизни“ стана најновата американска компанија што објави дека ќе бара целиот персонал да биде вакциниран против коронавирус, по слични најави од Гугл...

Две дози од вакцините на Фајзер и Астра Зенека се ефикасни...

0
Најновата научна студија за анти-ковид 19 вакцините направена во Велика Британија докажува висока ефикасност на вакцините на Бионтек/Фајзер и на АстраЗенека против Делта...

ФОТО: Претставена новата „Опел астра“

0
„Опел“ ja претстави најновата верзија на еден од своите најпознати модели – „Астра“.  Во сегментот Ц, новиот модел ќе се нуди со дизел...