таг: најмоќните

Зошто е корисно да се јадат домати

0
Ликопенот е еден од најмоќните антиоксиданси. На ова доматите ја должат својата заводлива црвена боја. Овој фитонутриент е имунолошкиот обучувач на природата: таа...

Божицата на Сонцето ја допре Земјата, научниците збунети од екстремната енергија

0
Астрономите регистрираа еден од најмоќните космички зраци досега и го нарекоа „Аматерасу“, по јапонската божица на сонцето. Иако неговото потекло сè уште...

Најдобрите љубовни комбинации во хороскопот

0
Ова се најмоќните љубовни двојки во хороскопот. Овен и Лав Меѓу овие...

Чудниот свет на Мино Рајола, омразен кај тренерите, но обожуван од...

0
Холанѓанецот е еден од најмоќните фудбалски агенти кој поради цврстиот став не е омилен кај тренерите и челниците на екипите. ...