fbpx

таг: Најмногу

Анже Логар и Наташа Пирц Мусар одат во вториот круг од...

0
Поранешниот словенечки министер за надворешни работи Анже Логар освои најмногу гласови во првиот круг од претседателските избори во Словенија во неделата,...

Турција/ Инфлацијата достигна над 78%

0
Годишната инфлација во Турција достигна 78,62% во Јуни, што е најмногу од 1998 година досега,...

Го намалува ризикот од мозочен удар: Ова овошје ги регулира крвниот...

0
Едно овошје, кое има најмногу минерали и витамини, според диететичарите е најдобро за намалување на крвниот притисок Луѓето со висок крвен притисок...

Украина може да извезува 2 милиони тони жито месечно ако пристаништата...

0
Украина ќе може да извезува најмногу два милиони тони жито месечно, доколку Русија одбие да...

Романија урива рекорди – Повеќе од 12.000 заразени во еден ден!

0
Романија вчера регистрираше 12.032 новозаразени со коронавирус, најмногу од почетокот на пандемијата. Последниот месец, бројот...

Стани експерт за типување, акција на Sport Life

0
Играчите кои ќе погодат најмногу добитни тикети во периодот од 11 јуни до 11 јули 2021 година...

ВИДЕО | Во трката за Оскар: „Менк“ со 10 номинации, а...

0
„Менк“ води со најмногу номинации – дури десет, а за првпат во историјата две жени беа номинирани во категоријата најдобар режисер во...

Самоопределување на Албин Курти со убедливо водство на предвремените парламентарни избори...

0
Партијата Самоопределување освои најмногу гласови на парламентарните избори во Косово, покажуваат излезните анкети, јави агенцијата ДПА. Левичарската партија освои најголем дел од...

УХМР: Најмногу дожд во Демир Капија – 39 литри, најмалку во...

0
Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврна во Демир Капија – 39 литри на метар квадратен, во Гевгелија – 22 литри, во...

За празниците во Грција црквите отворени само три дена, а во...

0
Најмногу девет лица од две семејства дозволено е заедно да ги слават божиќните и новогодишните празници во Грција, додека пак...