таг: Најмладата

Најмладата ќерка на Бил Гејтс: Ми пречат лажните гласини за семејството

0
реклама Фиби Гејтс, најмладата ќерка на Бил Гејтс, инаку успешна „тиктокерка“, признава дека она...

ВИДЕО: Како пливаше најмладата македонска олимпијка, со само 15 години до...

0
Најмладата македонска олимпијка имаше солиден настап на ОИ во Токио во дисциплината 100 метри слободно. Таа во својата квалификациска група заврши на првото...

ВИДЕО: Ќерката на Шварценегер откри дека била зависник од таблети

0
Режисерката Кристина Шварценегер, најмладата ќерка на актерот и поранешен гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, зборуваше за својата борба со хиперактивноста што ја...

Девојче во Мјанмар било убиено додека трчало во прегратките на нејзиниот...

0
Седумгодишнaта Кин Мио Чит е најмладата жртва на репресија по воениот удар во Мандалај минатиот месец. Девојчето било застрелано во вторникот попладне, а...

Почина бебе во Грција: 17 од неговите 37 дена се борело...

0
Бебе старо 37 дена е најмладата жртва од Ковид-19 во Грција, откако помина 17 дена приклучено на апарати на интензивна нега во детска...

Кајли Џенер повторно со смела комбинација: Ги „полуде“ обожавателите

0
Кајли Џенер, најмладата сестра од познатото семејство Кардашијан – Џенер, е добро позната по своите смели комбинации кои ги истакнуваат нејзините раскошни...

Кајли Џенер „заплива“ во 2021: За фотографите Кајли собра неверојатни 19...

0
Кајли Џенер, најмладата актуелна милијардерка во светот, „заплива“ во 2021 година. Иако младата инфлуенсерка моментално престојува во снежниот Аспен, Колорадо, сподели дел...

ФОТО: Покажи слика од… Кајли Џенер објави досега невидени фотографии од...

0
Најмладата милијадрерка на светот, Кајли Џенер на својот инстаграм-профил како многумина во овој претпразничен период го прифати предизвикот наречен „Покажи слика од…“, каде...