таг: Најмалку

Украинското обвинителство истражува егзекуции на 54 украински заробеници од страна на...

0
Најмалку 54 украински воени заробеници (ПОВ) се егзекутирани од руски војници, изјави на 9 април шефот на Одделот за воени злосторства при Генералното...

Приведувања, напади и закани по живот за десетици новинари во Турција...

0
Најмалку седум новинари се приведени додека известувале за протестите по локалните избори минатиот викенд, додека двајца новинари се заканувале, а други биле изложени...

Најмалку три деца ранети во пукањето во училиштето во Финска

0
Најмалку три деца се повредени во инцидентот во основно училиште во финскиот град Вантаа, северно од главниот град Хелсинки, соопшти полицијата, пренесе ДПА...

Најмалку 10 ракети се истрелани од Либан кон северен Израел, соопшти...

0
Најмалку 10 ракети се истрелани денеска од Либан кон северен Израел, соопшти израелската армија. Девет ракети биле пресретнати од системот за противвоздушна...

ОН: Најмалку 32 украински заробеници егзекутирани во руско заробеништво во текот...

0
Најмалку 32 украински воени затвореници (заробеници), неодамна заробени од Русија, се егзекутирани помеѓу 1 декември 2023 година и 29 февруари, се вели во...

Официјални лица во Газа: Израелската армија пука во луѓе кои чекаат...

0
Најмалку 19 лица загинаа, а 23 се повредени кога израелската армија отвори оган врз жители на Газа кои чекаа испорака на хуманитарна помош...

Кои се најмногу и најмалку среќни земји во светот за 2024?

0
Среќата, како и љубовта, е можеби една од најмалку разбраните и најбараните емоции и искуства во човечкиот живот. Среќа е...

Пукање во концертна сала во Мосва, најмалку десетина луѓе се убиени,...

0
Најмалку десетина луѓе се убиени, а многу повеќе се ранети според неофицијални извештаи во најтешкиот терористички напад во Русија во последните години, кога...

Во израелските напади врз Газа во изминатото деноноќие загинаа уште 65...

0
-Најмалку 65 лица загинаа, а 92 се повредени во израелските напади во последните 24 часа“, соопшти денес Министерството за здравство во Газа, пренесува...

Израел нападна луѓе кои чекаа хуманитарна помош во Газа, убиени се...

0
Израелската војска уби 20 Палестинци и рани најмалку 155 во вооружен напад врз луѓе што чекаа хуманитарна помош на Кувајтската крстосница во Појасот...