fbpx

таг: Најмалата

Македонска асоцијација на гинеколози: 13-годишно девојче е најмладата што имала абортус,...

0
Најмалата малолетничка што имала абортус кај нас е на 13-годишна возраст, што е еден поразителен факт за свеста за сексуалното и репродуктивното воспитување...

Во исчекување на анти-ковид вакцината: Ватикан купи ладилник за складирање на...

0
Најмалата држава Ватикан купи ладилник за чување на анти-ковид вакцините на „Фајзер“ и на „БајонТек“, а процесот на вакцинација се очекува да...