таг: Најдолгата

Бил позитивен на ковид 505 дена, починал по долга битка со...

0
Најдолгата инфекција со новиот коронавирус кај едно лице, пред да почине од последиците на ковид-19, траела 505 дена, објавија денеска британските научници. ...