fbpx

таг: најдобрите

Имате проблеми со штитната жлезда? Оваа вест мора да ја прочитате!

0
Најдобрите намирници за хипотиреоза се лосос и бразилски орев. Но внимавајте колку јадете соја и зелјест зеленчук! Недоволно активната тироида не произведува...

Иван Тричковски ќе ја продолжи соработката со АЕК Ларнака

0
Македонскиот фудбалски интернационалец Иван Тричковски е еден од најдобрите играчи во кипарскиот шампионат и во следните сезони ќе остане дел од АЕК Ларнака....

Македонија добро се држи, но останавме без Адеми, повреден еден од...

0
Еден од најдобрите фудбалери на Македонија, Аријан Адеми поради повреда мораше да го напушти теренот во 29. минута на мечот против Германија, пишува...

Се повреди еден од најдобрите македонски фудбалери, повредата воопшто не е...

0
Еден од најдобрите македонски репрезентативци Аријан Адеми се повреди на синоќешниот меч против Омонија во рамките од квалификациите за ЛШ. Мораше пред време...

ВИДЕО: Енис Барди излезе од карантин и право кај играчите, Алиоски...

0
Еден од најдобрите македонски репрезентативци излезе од карантин, откако по два позитивни теста, доби негативен. Веднаш им се приклучи на своите играчи. Кога...

Барселона подготви понуда за Лионел Меси

0
Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Лионел Меси, наскоро официјално ќе добие понуда од Барселона за...

Готово е, Лука Модриќ ќе ја игра 10-тата сезона во Реал...

0
Лука Модриќ, еден од најдобрите играчи за врска во последните неколку години, одлучи да го продолжи договорот...

Позната причина за несреќата: Тајгер Вудс може да му биде благодарен...

0
Еден од најдобрите голфери во историјата, Тајгер Вудс, неодамна доживеа тешка сообраќајна несреќа. Вудс удри...

Докторите предупредуваат: Короната, a не вакцината предизикува стерилитет

0
Еден од најдобрите српски експерти за медицина Мирсад Џерлек ги повика младите и сите што мислат да имаат потомство да се вакцинираат бидејќи...

Лоши вести за ПСЖ пред Барселона: Нејмар цел месец нема да...

0
Бразилецот Нејмар и еден од најдобрите фудбалери на ПСЖ, ќе го пропушти првиот дуел од осминафиналето во...