fbpx

таг: најголема

Кина ја почна најголемата воена вежба околу Тајван досега по посетата...

0
Кина ја почна својата најголема воена вежба во водите околу Тајван, ден откако спикерката на Претставничкиот дом, Ненси Пелоси, си замина...

Задорожњак: Потребна е помош за лудилото да запре

0
„Рускиот режим е препознаен како најголема закана за безбедноста“, истакна украинската амбасадорка во земјава Наталија...

Шпанија е лидер во вакцинација и ќе биде поштедена од четвртиот...

0
Со најголема стапка на вакцинација меѓу големите европски земји, Шпанија е поштедена од новиот бран на инфекција со коронавирус кој се...

Историски максимум: Вредноста на биткоинот денеска надмина 22.000 долари

0
Најстарата и најголема криптовалута во светот за помалку од 24 часа собори уште еден рекорд и ја надмина границата од 22.000 долари....