таг: Најголемата

Димевски со „реторички прашалник“ му одговори на Ристовски

0
Претседателот на Македонскиот Олимписки Комитет, Даниел Димевски, преку најголемата спортска институција ја продолжи конфронтацијата со...

Катарските шеици после Ман. Јунајтед, го купуваат и Мбапе?

0
Најголемата ѕвезда на Пари Сен Жермен, Килијан Мбапе, би можел да пристигне во Манчестер Јунајтед...

Мане, казнет со 350.000 евра од раководството на Баерн

0
Раководството на Баерн го казни напаѓачот Садио Мане со најголемата казна во клупската историја, пренесуваат...

Откритие кое го надмина рекордот: Снимени риби на најголемата морска длабочина...

0
Научниците направија слика од живиот свет на најголемата длабочина на океанот досега. Advertisements Научникот...

Ескобар: Национализмот и етничките ривалства се маска за корупцијата

0
Американскиот висок функционер Габриел Ескобар вели дека корупцијата е најголемата пречка за американските инвестиции во...

Во Европа најголема епидемија на птичји грип

0
Повеќе од една година Европа ја доживува најголемата епидемија на птичји грип досега забележана на...

Армија роботи ја градат најголемата населба со 3Д-печатени куќи во Америка

0
Започна изградбата на најголемата заедница на 3Д-печатени куќи во САД, за која проектот го направи...

ГЕРБ доби рок од една недела да формира влада во Бугарија

0
Најголемата бугарска политичка партија, централно-десничарската ГЕРБ, денеска доби седум дена да се обиде да формира...

Русија тврди дека е гранатирана нуклеарната централа Запорожје

0
Украинската нуклеарна централа Запорожје, најголемата нуклеарна централа во Европа, денеска била гранатирана, јави...

Најголемата санта мраз, најверојатно, оди кон своето топење

0
Според НАСА, најголемата санта мраз на светот, А-76А навлезе во преминот Дрејк – воден пат познат по брзите океански струи кај Антарктикот, кои...