таг: највисок

Гугл ја изгуби жалбата за рекордната антимонополска казна од ЕУ

0
Вториот највисок суд во Европската унија со големо мнозинство ја потврди рекордната казна против Гугл...

Индија го собори црниот светски рекорд по број на новозаболени во...

0
Индија денеска забележа највисок број на новозаболени и овој црн рекорд се однесува на целата земја. Регистрирани се нови 314.835 случаи на ковид-19....

(ВИДЕО) Се разбуди Етна! Најголемиот вулкан во Европа исфрли лава и...

0
Се разбуди најголемиот и највисок активен вулкан во Европа, Етна, објавија италијанските медиуми. Italian authorities issue ash advisory after eruption of...