fbpx

таг: Највисокиот

Зеленски ќе биде домаќин на високи американски функционери во првата воена...

0
Највисокиот дипломат на САД и шефот на одбраната денеска треба да дојдат во своја прва...

Кина пријави рекорден број новозаразени со ковид од почеток на пандемијата

0
Кина вчера го регистрира највисокиот дневен ковид-биланс од почетокот на пандемијата, со пријавени над 20 000 новозаразени во 24 часа. ...

Рекорден број новозаразени со ковид во Кина од почетокот на пандемијата

0
Кина вчера го регистрира највисокиот дневен ковид-биланс од почетокот на пандемијата, со пријавени над 20.000 новозаразени во 24 часа. Повеќе од 80...

Русија ја отфрли пресудата на Судот на ОН за запирање на...

0
Кремљ ја отфрли пресудата на највисокиот суд на Обединетите нации да го прекине нападот врз...

Рекорден број на заразени од ковид во Чешка

0
Во Чешка е регистриран највисокиот дневен биланс на заразени од ковид-19 од почетокот на пандемијата....

Мон Блан понизок за еден метар! Се смалува највисокиот врв на...

0
Највисокиот врв во Западна Европа, Мон Блан, е речиси еден метар понизок од пред четири...