таг: најверојатно

Трамп “им намигнува” на ЛГБТК гласачите

0
Поранешниот претседател и најверојатно идниот републикански претседателски кандидат Доналд Трамп,  според пишувањето на  Washington Examiner, во трката по гласови сега се врти...

Д-р Петличковски: Нема ништо алармантно во однос на магарешката кашлица, ковидот...

0
Комисијата за заразни болести најверојатно ќе заседава следната недела, но, нема ништо алармантно во однос на магарешката кашлица, ковид и грип, изјави за...

Адетокумбо, конечна одлука на почетокот на август

0
Најдобриот грчки кошаркар Јанис Адетокумбо најверојатно ќе го пропушти Светското Првенство кое од 25. август...

Франк Кеси треба да одлучи меѓу Ал Наср и Ал Хилал

0
Франк Кеси најверојатно ја напушта Барселона и заминува во Саудиска Арабија. Играчот од средниот ред...

Рајо Валејкано, го стави Димитриевски на трансфер листа

0
Голманот на фудбалската репрезентација на Македонија, Столе Димитриевски најверојатно летово ќе го напушти Рајо Валјекано,...

Адетунџи го напушти Шкупи, следна дестинација е Украина

0
Нигериецот Сандеј Адетунџи го напушта поранешниот македонски шампион, Шкупи, а најверојатно негова следна дестинација ќе...

Парламентарни избори во Грција – неизвесност дали земјата ќе добие Влада

0
Грција денеска оди на општи избори на кои најверојатно нема да има јасен...

Ѓоковиќ ќе ги пропушти УС Опен и Мастерсот во Синсинати?

0
Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ најверојатно ќе ги пропушти УС Опен и Мастерсот во Синсинати!?...

Мурињо ќе ја напушти Рома, иако има договор до 2024?!

0
Тренерот на Рома, Жозе Мурињо најверојатно ќе го напушти тимот доколку клубот не се пласира...

Трамп: Многу веројатно повторно ќе се кандидирам за претседател на САД

0
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп изјави дека најверојатно ќе учествува во трката за функцијата претседател...