таг: најважните

Зошто е добро да се јадат ореви секој ден

0
реклама Еден од најважните чекори што треба да се преземат за здраво тело во целина...

Недостигот на витамин Б12 може да предизвика и когнитивни тешкотии

0
Веројатно една од најважните хранливи материи за човековото тело е витаминот Б12, којшто е потребен за нормално секојдневно функционирање. Витаминот Б12 учествува...

Овие пет витамини ни се најважни во текот на есента

0
Ова се најважните пет витамини на кои треба да им дадете приоритет за да останете здрави и да го искористите најдоброто од сезоната:...

Бил Гејтс: Почна ерата на вештачката интелигенција

0
Вештачката интелигенција е едно од најважните технолошки откритија во модерната историја, на исто ниво со создавањето на микропроцесори, персонални компјутери, интернет и мобилни...

Овие симптоми укажуваат на недостаток на магнезиум

0
МАГНЕЗИУМОТ е еден од најважните минерали присутни во нашето тело. Исклучително е важен за одржување на физиолошката и метаболичката рамнотежа бидејќи учествува во...

Летни закуски што не предизвикуваат дебелеење

0
Исхраната е еден од најважните аспекти за одржување добро здравје. А, за оние што внимаваат на „летната линија“, но и за да се...

Нафтата во Албанија, приказна за неказнет криминал

0
Најважните компании за дистрибуција на нафта во земјава во најголем дел тргуваат со дизел помешан со масло или керозин, во...

Неколку причини зошто е добро да си сингл

0
Љубовта е една од најубавите и најважните работи во животот, но невозвратената љубов не е лесна и носи со себе многу проблеми....

Различно, но ефикасно. Како се негуваат жените низ светот

0
Убавината претставува еден од најважните императиви на секоја современа жена. Здрав и негуван изглед секако е битен...

Новак Ѓоковиќ ќе се вакцинира

0
Новак Ѓоковиќ се наоѓа пред една од најважните одлуки во кариерата. Српскиот тенисер, мора да реши дали ќе се вакцинира против коронавирусот. Австралија...