fbpx

таг: најбогатиот

Илон Маск обвинет за криптопирамидална шема

0
Илон Маск, најбогатиот човек на светот и неговите компании Tesla и SpaceX се тужени за 258 милијарди долари поради тврдењата дека...

Маск понуди 41,4 милијарди долари за Твитер

0
Најбогатиот човек на светот, Илон Маск, понуди 41,4 милијарди долари за да го купи целиот Твитер, наведувајќи дека компанијата има огромен потенцијал што...

Безос нуди две милијарди долари за да се врати во трката...

0
Најбогатиот човек на светот, Џеф Безос понуди да ги покрие трошоците на НАСА во износ од две милијарди долари, така што американската вселенска...

Првото обраќање на Безос по неговиот лет во Вселената, еве на...

0
Најбогатиот човек во САД, Џеф Безос, им се заблагодари на вработените и клиентите на Амазон за неговиот лет во Вселената. -Сакам да...

Најбогатиот човек на светот ќе полета во Вселената

0
Најбогатиот човек на светот, Џеф Безос денеска во 15 часот според средноевропско време од космодромот „Лонч сајт...

Најбогатиот човек на светот денеска лета во Вселената – познато кој...

0
Џеф Безос, најбогатиот човек на светот, денес ќе се издигне во вселената со ракетата на неговата компанија New Origin New Shepard, како дел...

ФОТО Илон Маск го изненади светот со ретка фотографија oд својот...

0
Најбогатиот човек на светот, Илон Маск, сподели фотографија од својот деветмесечен син X Æ A-XII, па ги воодушеви луѓето ширум светот....

Илон Маск, најбогатиот човек на светот, го продава целиот имот за...

0
Илон Маск, моментно најбогатиот човек во светот продава сѐ што има за да собере доволно пари за финансирање на колонии на Марс....